Konkursy i Olimpiady

I miejsce w konkursie literackim
29-11-2019

29 listopada w Centrum Kultury w Jędrzejowie ogłoszono wyniki konkursu na wiersz – rymowankę pod hasłem "HIV/AIDS a uzależnienia". Zwyciężczynią konkursu została uczennica naszej szkoły Klaudia Mazur z klasy 1 B; wyróżniono również pracę Kingi Pakuły z klasy 3 b.

Konkurs, zorganizowany przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, skierowany był do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych powiatu jędrzejowskiego, a jego celem było propagowanie wiedzy dotyczącej zagrożeń i konsekwencji związanych z uzależnieniami oraz rozbudzenie wyobraźni i twórczego myślenia uczniów. Autorzy prac musieli nawiązać do hasła konkursu, ale również zawrzeć w swoim wierszu przekaz zachęcający lub zniechęcający młodych ludzi do określonych zachowań.

Zdobywczyni I miejsca gratulujemy!

• Elżbieta Cichoń